Cafe Sultanahmetli

Enes Mert Hüseyin

Cafe Sultanahmetli

 

Karşılama – Servis:

Cafe Sultanahmetli, güler yüzlü çalışanlarıyla müşteri mekâna adım atar atmaz hemen karşılıyor. Bazı mekânlarda bulunamayacak samimiyet ve güler yüz, Cafe Sultanahmetli’de bulmak mümkün. Bazı mekânlarda sen gelsen de olur gelmesen de olur ya da niye geldin başka gidecek yer yok muydu, evinde otursaydın gibi çalışanlar insana bakıyor. Fakat Cafe Sultanahmetli’de kesinlikle böyle konu söz konusu dahi değil. Aksine çalışanlar insanı, kendi evindeymiş gibi hissettiriyor. Normal olan bu durum maalesef bizler tarafından artık anormal gibi görünmeye artık başladı.

Cafe Sultanahmetli’nin ortamı da, oldukça büyüleyici. Başakşehir’in en gözde mekânları arasında yer alıyor. Garsonlar gayet hızlı servis yaptıkları içinde benden ayrıca beğeni kazandılar. İşletme az insanda olsa çok insanda olsa fark etmiyor, her daim havası çok güzel. Havalandırma sistemi, çok iyi çalıştığı için özellikle, insanları bunaltmıyor.

 

Fiyat – Performans:

Cafe Sultanahmetli Başakşehir içerisinde yer alan mekân, fiyatlarla sunduğu hizmetler karşılaştırıldığında ortaya gayet uyumlu bir tablo çıkıyor. Mekânın fiyatları, orta gelirli kişilere daha çok hitap etmekte. Fiyatları gayet uygun olduğunu söyleyebiliriz. Hatta sunduğu hizmetlerle, ürünleri baz aldığımızda gerçekten de gayet iyi. Cafenin menüleri de göze dolgunluğuyla çok fazla hitap ediyor. Menülerin özenle ve titiz şekilde hazırlandığı her anlamda belli oluyor.

Cafe çalışanları müşterilerini kesinlikle çok bekletmiyorlar. Müşterilerle garsonların etkileşimleri de olağanüstü iyi olduğunu söyleyebiliriz. Çoğu mekânda bilindiği üzere, müşteriyle garsonlar zıt giderler fakat bu cafe de kesinlikle öyle konu söz konusu dahi değil.

Garsonlar, menülere gayet iyi hakimler. Merak ettiğiniz herhangi bir menüyü sorduğunuz şipşak garsondan bilgi alabiliyorsunuz. Ayrıyeten masanıza gelen ürünlerle, menülerde yer alan ürünlerin fotoğrafları da tıpatıp aynı hiçbir fark bulamazsınız. Cana yakın olan personelleriyle, lezzetli mi lezzetli tatlarıyla, uygun fiyatlarıyla ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan özellikleriyle mekân gerçekten beğeni çok fazla hak ediyor. Mekânın dekorasyonu da, sunulan hizmetler gibi beğeni çok toplamakta. Çok iyi hizmetlerin sunulduğu bu mekâna eğer yolunuz düşerse fiyatlarında gayet uygun olduğunu kendi gözlerinizle de görmüş olacaksınız.

 

Garson – Müşteri İlişkisi:

Cafe Sultanahmetli‘ye bir gün uğradığınız takdirde, yukarıda da belirttiğimiz gibi gayet güler yüzlü, müşteri memnuniyetini ön planda tutan, samimi, işini severek yapan garsonların varlığına şahit olacaksınız. Siz kapıdan girer girmez hemen size garsonlar, naif bir ses tonuyla ve güler yüzle “hanımefendi, beyefendi” diye hitap edecekler. Tabi ki bu durumda, sizi oldukça çok memnun edecek. Maksimum 5 dakika içerisinde masanıza gelerek, garsonlar isteğiniz olup olmadığını soracaklar. Bu 5 dakika mevzusu da şu şekilde; eğer mekân çok kalabalıksa garsonlar sizin yanınıza ancak 5 dakika sonra gelebiliyor. Fakat mekân sakinse, garsonlar yanınıza hemen gelerek isteğinizi sorup onları kısa sürede hazırlayıp masanıza getiriyorlar.

 

Hijyen:

Hijyen konusunun önem kazandığı şu günlerde özellikle, Sultanahmetli menü konusunda da işletme özellikle, her zamankinden daha çok önlem almaya başladı. Salgından dolayı, menüler özenle ve titizle hijyen kurallarına uygun şekilde hazırlanıyor. Masalar, tuvaletler, cafenin dekorasyonları titizlikle silinerek, temizleniyor. Ortam mutlaka her daim dezenfekte ediliyor. Mekâna gelenlerin ateşleri ölçülüyor. Yüksek ateşliler ve covid-19’a benzer belirtileri olan hafif grip dahi olsa kişi kesinlikle cafeye alınmıyor. Maske takmayanlar zaten kapıdan geri gönderiliyor. Eğer ısrar ederse maske taktığı takdirde mekâna alınıyor. Bu kuralları uygulayan tüm çalışanlar koordineli çalışıyor. Yani birisi kuralları tam uygularken diğeri kesinlikle yarım uyguluyor gibi bir konu söz konusu değil.

 

Tat- Damat Zevki:

Başakşehir yemek yerleri ve Başakşehir restoran konularıyla ilgili bir yerler aradığınızda, karşınıza ilk olarak, Cafe Sultanahmetli çıkacak. Çünkü mekân, tat ve damak zevki yönünden herkese hitap ediyor. Özellikle mekân, 50 farklı tarzda kahvaltı seçeneğiyle çok fazla ün salmış durumda. Bunun haricinde dünya da ki tüm lezzetleri de yine burada bulmak mümkün.

Birbirinden lezzetli tatları Cafe Sultanahmetli’de bulabilirsiniz. Farklı kahvaltı konseptleriyle, adeta müşterilerinin gözlerine, zevklerine hitap ediyor. Rengârenk olan masa ve sandalyeleriyle de, mekan da içiniz açılacak. Cafe de sanki kendi evinizde oturuyormuş gibi dostlarınızda oturarak hiç kalkmak istemeyeceksiniz. Ayrıca Cafe Sultanahmetli mutfağında hazırlanan tüm ürünlerin, malzemeleri de doğal ve taze olduğunu söyleyebiliriz.