Love Garden Kahvaltı

Enes Mert Hüseyin

Love Garden Kahvaltı

 

Karşılama – Servis:

Love Garden işletmesinde görevli kişiler, mekâna girer girmez güler yüzle müşterilerini karşılıyorlar. Personelleri gayet samimi ve içtenlikle müşterilerini karşılıyorlar. Bazı mekânlarla kıyaslandığında gerçekten çok iyi hizmetleri var. Diğer mekânlarda geldiğinin ya da gelmediğinin müşteri için hiçbir önemi bulunmuyor. Fakat Love Garden’de kesinlikle böyle bir durum söz konusu değil. Sizi çalışanlar el üstünde neredeyse tutuyor. Bu yüzden de gerçekten Love Garden çalışanları bizleri çok şaşırttı.

Love Garden Cafe, gerçekten güzel ve büyüleyici bir ortama sahip. Gerek manzarasıyla gerek ortamın genişliğiyle ve cafenin dekorasyonundan da insanlar gerçekten çok fazla etkileniyor. Ben baharda yağmur hafif yağarken gitmiştim. Cam kenarına oturup, kahve söylemiştim. Sonrasında da; gölü, yağmuru ve yeşilliği izleyerek kahvemi keyifle yudumlamıştım. Özellikle haftanın yorgunluğunu atmak istiyorsanız kesinlikle tavsiye ediyorum.
Büyüleyici ortamı olan cafenin her yerinde fotoğraf severler harika fotoğraflar çekinebilirler. Gerçekten de mekânın, dekorasyonu tek kelimeyle harika. Dekorasyonu kadar cafenin aynı zamanda havalandırma sistemleri de çok iyi, sizi kesinlikle bazı mekânlarda ki havalandırmalar gibi rahatsız etmiyor.

 

Fiyat – Performans:

Love Garden Küçükçekmece, işletmesine fiyat performans olarak bakıldığında; biraz yüksek gelirli kesimlere daha çok hitap ettiği görülüyor. Örneğin, bir maden suyunun bile uçuk fiyatlarla satıldığını görmek mümkün. Tek kişilik kahvaltı da aynı şekilde çok uçuk fiyatlarda müşteriye sunuluyor. Mekânın dekorasyonu, göl manzarası ve çok temiz olması sebebiyle sanırım menülerde ki bu pahalılık. Hatta yan masaya oturup sadece bir çay içtikten sonra mekânda fotoğraf çekilmeye başlayanları ve sonradan öğrenildiğinde de menülerin çok pahalı geldiğini duymuştum. Çoğu kişi zaten mekâna sırf fotoğraf çekinmek için geliyor. Bir çay söyleyip, hem manzaranın tadını çıkarıyorlar sonrada fotoğraflarını çekip gidiyorlar.

Açıkçası mekânın menülerine bakıldığında, öyle uçuk fiyatlarla sunulacak ürünlerde yok. Hemen hemen diğer mekânlarda sunulan menülerle benzer olduğunu söyleyebiliriz. Burada ki tek fark çok temiz olması olabilir. Ayrıca garsonlar menüde ki tüm ürünler hakkında da çok iyi bilgiye sahipler. Menüyü sorduğunuzda size o anda hemen cevap verebiliyorlar.

 

Garson – Müşteri İlişkisi:

Küçükçekmece cafeler içerisinde, Love Garden işletmesi çalışanlarının müşterilerle etkileşimleri gerçekten çok iyi olduğunu söyleyebiliriz. Mekâna girer girmez ve çıkarken hep aynı tebessüm ve ilgiyle müşteriler karşılaşıyor. Masaya yerleştikten hemen sonra garsonlar gelerek, gülümser vaziyette “hanımefendi ya da beyefendi” diye karşısında ki kişinin cinsiyetine göre kibarca hitap ederek müşterinin isteği olup olmadığını soruyor. Tabi ki bu durum herkesin çok fazla hoşuna gidiyor.

Genel olarak mekân gerçekten çok güzel, çalışanları çok iyi fakat yukarıda da bahsettiğimiz gibi birazcık orta gelirli kişileri aşıyor. Aynı zamanda çalışanların kılık kıyafetleri de çok düzgün görünüyor. Bu durumda çalışanların işine ne kadar çok önem verdiğini gösteriyor. Garsonların kıyafetleri çok temiz ve düzgün şekilde ütülenmiş gözüküyor, bu da mekâna artı kazandırıyor.

 

Hijyen:

Yukarıda özellikle belirttiğimiz gibi mekân çok pahalı olduğu için her ne kadar olumsuz yorumlarla karşılaşsa da, bir yandan da olumlu izlenimlerde insanlarda yaratıyor. Öncelikle mekânın girişinden tutunda, masalarına ve tuvaletlerine kadar gerçekten çok temiz gözüküyor. Covid-19 salgınından sonra zaten genellikle insanların tercih ettiği mekanlarda, hijyen kurallarına uyanlar olmaya başladı. Maskesi olmayanlar kesinlikle mekana alınmazken, ayrıca çok kısa aralıklarla mekan devamlı dezenfekte ediliyor. Bu durum da müşterilerin içini daha çok rahatlatıyor. Ayrıca garsonlar birbirleriyle koordineli şekilde çalışarak, kesinlikle hijyen kurallarından taviz vermiyorlar.

 

Tat- Damat Zevki:

Love Garden menü içerisinde; makarna çeşitleri, pizza çeşitleri, kahvaltılar, salatalar, atıştırmalıklar, düşük kaloriye sahip tatlar, içecekler, burgerler, tatlılar ve ana yemekler bulunuyor. Küçükçekmece kahvaltı mekânları içerisinde Love Garden’ı da sizlere önerebiliriz. Muhteşem göl ve yeşilliği izleyerek, günün en önemli öğünü olan kahvaltınızı burada dostlarınızla yapabilirsiniz. Mekânın kahvaltısı haricinde, makarna çeşitleriyle tatlılarını da tercih edebilirsiniz.

Garsonlara menüyle ilgili bir soru sorduğunuzda da o anda cevap alabiliyorsunuz. Üstelik menüde ki ürünlerle, bizlere getirilen ürünlerin arasında hiçbir fark yok. Yalnız menüler gerçekten de çok pahalı. Tadına bakıyorsun o fiyatla hiçbir alakası yok. Başka mekânlarda aynı ürün insana biraz daha uygun geliyor. Eğer menülerde kararsız kalırsanız da, garsonlar size çok iyi bilgiler vererek seçiminizi çok daha kolaylaştırıyorlar.