Mekan Sözleşmesi

Değiştirilme Tarihi : 04-08-2020 02:52

A. Firma Sahipleri Ve Kullanıcılar İçin Yönergeler

1) Mekansenin.com’ da rezervasyon yaparken; hiçbir işlemlerden mekansenin.com sorumlu değildir. Sadece siteden ve bizden kaynaklı sorunlar bizi bağlar. Tüm anlaşmalardan mekân sahipleri ile kullanıcılar sorumludur. Kısaca anlaşmalar kullanıcı ile  mekan sahipleri arasında gerçekleşir.
2) Mekansenin.com, mekan/ kullanıcı arasında herhangi bir sorun/anlaşamazlık yaşanması halinde sorumlu tutulamaz. Sorumluluk kullanıcı ve mekan sahiplerine aittir.
3) Mekansenin.com bünyesindeki bütün mekan sahipleri; telefon numarası, fiyat aralığı, e-posta, adres, çalışma saatleri, menü fotoğrafları, mekan fotoğrafları ve diğer bilgiler değiştiğinde bu yeni bilgileri ilanını düzenleyerek yenilemeli. Bu bilgilerin güncel olmamasından kaynaklanan durumlar mekan sahiplerinin sorumluluğundadır. Bu bilgilerin güncel olması hem mekansenin.com hem de mekan sahipleri için , müşteri memnuniyeti adına büyük önem taşır.
4) Mekan sahipleri, müşterileri yorum yazmaları için zorlayamaz. Yorum almanın en güzel yolu müşteriyi hizmet , yemek ve mekanın özelliği ile etkilemektir. Ayrıcalıklı yorumlar istemeye kesinlikle izin verilmez. Ayrıca güzel yorum yazması için müşteriye ücretsiz yemek veya komisyon verilmesini ile ilgilenmiyor bunlardan oluşacak sorunlardan mekan sahipleri sorumlu tutulur.
5) Mekan sahiplerinin, müşterilerin kötü yorumlarını silmeleri için mekansenin.com’a /müşterilere rüşvet verme gibi bir şey söz konusu asla değildir. Yorumların onaylanıp yayınlanması veya silinmesi gibi yetkiler tamamen mekansenin.com’a aittir.
6) Mekansenin.com’daki en iyi firmalar, herhangi bir beklenti duymadan veya olumlu bir yorum yazmaları için teşvik etmeden kapıdan giren herkese mükemmel bir deneyim sunan firmalardır . Bu durum onlara her zaman iyi bir puanlama ve güzel yorumlar sunacaktır. Bu durum sizi ön sıralara çıkarmak için bir fırsattır.
7) Mekan sahiplerinin talepte bulunduğuna dair herhangi bir delil (doğrudan / dolaylı) ile karşılaşırsak, restoranının sayfasında yazılan yorumların şüpheli olduğuyla ilgili bir feragatname ilan edeceğiz.
8) Mekansenin.com , firma yorumlarındaki şüpheli aktivitelerle ilgili (izin verilmeyen yerde nargile verilmesi, yaşı küçük olanlara alkol servisi gibi) herhangi bir moderasyon yapmayacaktır. Çalışanların ismi ve sahipleriyle ilgili söylenen yazılar değiştirilmeden bırakılacaktır. Şeffaflığı sağlamak için bu tarz şeyleri göze almak lazım. İşletme sahibi ya da çalışanların davranışlarının bildirilmesi kişisel saldırı olarak kabul edilmeyecektir. Yorum yazan müşteriler bizim için her zaman haklıdır. Bu tür oluşan sorunlardan(kumar oynatma, kaçak içki servisi, bilgilerde sahtecilik yapmak, müşterileri rahatsız edecek ortam sunmak vb.) firmalar sorumludur, bundan mekansenin.com sorumlu tutulamaz.
9) Mekan sahiplerinin hiçbir kullanıcıyı kayırmaması lazım. Mekan sahipleri kötü yorum yapmakla ya da düşük puan vermekle tehdit eden kullanıcıların isteklerini karşılamak zorunda değildir. Bu tarz hareketler içinde bulunduğunu düşünülen kişileri bu e-posta adresinden bize bildirilmeli : destek@mekansenin.com
10) Mekansenin.com’daki içeriğin objektifliğini korumak adına gösterdiğimiz hassasiyetten dolayı artık mekan sahipleri, çalışanları ve işletme ile ilgili herhangi bir bağı bulunan kişilerin yorum yapmasına izin veremiyoruz. Aldığımız bu karar mekansenin’ deki içeriğin kalitesini ve tarafsızlığını korumaya yönelik bir adımdır. Bu konuda anlayışlı olunmasını rica ediyoruz.
11) Ayrıca belirtmemiz gerekir ki bizim mekansenin.com’da para ile yorum yazdırdığımız hiç kimse yoktur. Eğer bir müşterinin firma sahiplerine kendisinin mekansenin.com’un resmi bloggerı veya yorumcusu olduğunu söylerse firma sahipleri kesinlikle inanmamalı.
12) Mekansenin.com çalışanlarının yada kendini öyle tanıtan müşterilerin, statülerini kullanarak bedava yemek ve ayrıcalığa sahip olmaya çalışması yasaktır. Asla firmalara gidip indirimli veya ücretsiz yemek yiyebilme vb. hakları olamaz. Böyle bir durum oluşursa firma sahipleri bize bu adres : destek@mekansenin.com üzerinden haber vermeli. Eğer bir kanıt varsa kullanıcı veya çalışan hakkında gerekli işlemler yapılacaktır.
13) Mekansenin.com müşterilerine ve çalışanlarına herhangi indirim kodunu kafaya göre veremez. İndirim kodları sadece anlaşmalı firmalar için geçerli olacak şekilde aktif kullanıcılara verilebilir. Bu durumda müşteriye site üzerinden kayıtlı bir kod verilir.

B. Paketler, Ücretlendirmeler Ve Doping Hizmetleri İçin Yönergeler

Paketler ve Fiyatlandırma :

1) Mekansenin.com’da toplam üç farklı paket mevcuttur. Firmalar ilan eklemek için en az bir tane paket alınmak zorundadır. Paketlerin kaç kere kullanılacağı ve süreleri gibi bilgiler paketlerde belirtilmiştir.
2) Üyeliğinizi iptal etmeniz veya paketi iptal etmeniz halinde; parası ödenmiş paketler iptal/değişim yapılmaz ve geriye dönük ücret iade edilmez.
3) Paket ile ilgili tüm düzenlenmeler mekansenin. com’a aittir. Herhangi değişiklik olunca en geç 3 iş günü içinde mail adresinize bilgilendirme gönderilecektir.
4) Mekansenin.com’da ki paket ve fiyatlar günceldir. Paket ve fiyat düzenlemelerinde ise paket bitiminden sonra güncel paketlerle devam edilecektir.

Doping Hizmetleri :

1) Mekansenin.com doping hizmetleri sunmaktadır. Bu doping hizmetleri ana vitrin ve öne çıkarılan olmak üzere iki adettir.
2) Doping hizmetlerinin ücretleri paket fiyatlarına dahil değildir.
3) Ana vitrin hizmetini sadece normal paket ve Premium paketler kullanabilir. Öne çıkanlar hizmetini ise tüm paketler için geçerlidir.
4) Doping türleri için ayrı ücretlendirme ve süre mevcuttur. Ana Vitrin Doping süresi 2 hafta ile 1 ay arasında, Öne Çıkanlar Doping süresi ise 1 hafta ile 2 hafta arasındadır. Ücretler Doping süresine göre değişmektedir.

Ücretlendirmeler : 

1) Mekansenin.com kullanıcı ve mekan sahiplerine özellikler sunmaktadır ve bu özellikleri ana sayfadaki ücretlendirmeler kısmından görebilmektesiniz.

2) Buradaki ücretlendirmeler ayrı ayrı birer hizmet olarak sunulmaktadır ve her biri için ayrı ücretlendirmeler yapılmaktadır. Bu ücretlendirmeler herzaman günceldir.

3) Ücretlendirmeler kısmındaki sunulan özellikler ve fiyatların tüm kontrolü mekansenin.com’a aittir ve tüm hakları saklıdır. Ücretlendirmeler kısmına yeni gelen,kaldırılan,değiştirilen özelikler ve değişen fiyatlar mail ile tüm kullanıcılara bildirilir.