Mix Point Cafe

Enes Mert Hüseyin

Mix Point Cafe

 

Karşılama – Servis:

Mix Point Cafe çalışanları tarafından, kapıdan girerken daima hoş geldiniz diye karşılanıyorsunuz. Zaten mekânın en büyük artısı da aslında ilk karşılaması olduğunu söyleyebiliriz. Tabi öyle suratsız geldiğini istemez tavırlar sergileyen mekânlarda ki çalışanları gördükten sonra “hoş geldiniz” diyerek karşılanması insanı çok sevindiriyor. Bu yüzden de kendi adıma konuşmak gerekirse, sevinirken birde şaşırıyorum. Ayrıca normal olan da, mekâna giren müşteriyi çalışanın güzel şekilde karşılamasıdır.

Mix Point Cafe, aslında öyle diğer mekânlar gibi aman aman bir mekân olmasa da yine de orta seviyelerde bir mekân olarak karşımıza çıkıyor. Cafenin tercih edilmesini sağlayan en önemli nedense, çalışanların samimi, güler yüzlü olmalarıdır. İşletmenin aynı zamanda havalandırma sistemleri de çok iyi çalışıyor. O yüzden hiç kimse havasızlıktan rahatsız olmuyor. Bunaltıcı yaz sıcaklarında dahi işletme, her daim ortamın güzel havalandırılmasıyla dikkat çekiyor.

 

Fiyat – Performans:

Mix Point Avcılar içerisinde yer al almasına rağmen, fiyat performans etkileşimiyle de çok fazla dikkat çekiyor. Zira Avcılar cafeleri çevresine göre bir tık daha pahalı. Özellikle mekân, orta gelirli kişilere daha çok hitap ediyor. Ücret bakımından mekânı incelediğimiz takdirde, çok fena sayılmaz. Cafenin hazırladığı menüler, sanki bize “al beni, al beni” diye sesleniyor. Menüleri o kadar canlı ve güzel hazırlamışlar ki insanın kesinlikle alası geliyor.

Menüler ayrıca dikkatli ve titiz şekilde hazırlanıyor. En azından müşterilere, titiz ve temiz hazırlandığı hissettiriliyor. Aslında hissettirilmesinin ana nedeni, gözümüzde daha net görmemizdir. Bazı mekanlarda zaten menülerin titizlikle ve dikkatli hazırlanmadığı önümüze gelince gayet net şekilde belli oluyor. O sebeple mekân gerçekten övgüyü sonuna kadar hak ediyor. Birde menülerin fotoğraflarıyla bizim önümüze gelen ürünlerde çoğunlukla benzer oluyor. Bu konuyla ilgili herhangi bir yanıltmaca kesinlikle yok.

 

Garson – Müşteri İlişkisi:

Avcılar eğlence mekânları içerisinde de bilindik yer olan Mix Point Cafe, garsonlarla müşterilerin etkileşimlerinin orta düzeyde olmasıyla dikkat çekiyor. Yani garson ve müşteri etkileşimi ne çok iyi ne de çok kötü olduğunu söyleyebiliriz. Mekâna müşteri girdikten sonra garsonlar, en fazla 5 dakika içerisinde müşteriyi karşılıyorlar. Tabi ki bu durum mekânın doluluğuna ya da boşluğuna bağlı olarak da değişiyor. Dolu bir mekânda özellikle, garsonun yeni gelen müşteriyi karşılaması dahi alkışlanacak bir hareket. Ayrıca garsonların halleri ve kılık kıyafetleri de gayet temiz ve ütülenmiş şekilde. Bu yüzden de, işlemeyle beraber çalışanları da tebrik etmek gerekiyor. Çünkü genel olarak müşteriler, tercih ettikleri mekânın çalışanlarına dikkat ederler.

Garsonlar menülerle ilgili net bir bilgiye sahip değiller. Özellikle, hangi menünün içinde ne olduğunu merak ettiğinizde o anda cevap alamayabiliyorsunuz. Yaklaşık bir 10 dakika şeflerinden bilgi aldıktan sonra garsonlar size gelerek net şekilde menülerin içerikleriyle ilgili net bilgiler veriyorlar. Aşçılarda, garsonların menüler hakkında veremedikleri bilgileri daha iyi veriyorlar.

 

Hijyen:

Mix Point Cafe’de, hijyen kurallarına çok fazla dikkat etmesiyle dikkat çekiyor. Öncelikle mekânın çalışanları gayet titiz ve temiz şekilde ki kıyafetleriyle dikkat çekiyorlar. Onun dışında mekâna gelen her müşterinin mutlaka ateşi ölçülüyor. Maskesiz olanlar kesinlikle mekâna alınmıyor. Mekan sürekli dezenfekte ediliyor. Masalar, tuvaletler her daim çalışanlar tarafından temizlenerek dezenfekte ediliyor. Aslında bu sayılan hijyen kuralları tüm mekanlarda olduğu gibi, covid-19 salgınının ortaya çıkmasıyla uygulanmaya başladı. Covid -19’dan önce mekân, normal halinde devam ediyordu. Hatta temizliğe de açıkçası o kadar fazla önem verilmiyordu. Ancak covid-19 salgını sonrasında, cafe katı şekilde hijyen kurallarını uygulamaya başladı.

 

Tat- Damat Zevki:

Mix Point Cafe, Avcılar’da restoran arayanlar için önerebileceğimiz konuma sahip. Mekan, restoran bölümünde dünya ve Türk mutfağından çeşitli lezzetleri müşterilerine sunuyor. Usta şefler tarafından hazırlanan, muhteşem tatlarla mekân çok fazla dikkat çekiyor. Ayrıca mekânın yemekleri haricinde nargilesi de çok ünlü. Mekân nargileyle özdeşleştiği için, hazırlanma aşamasında da çalışanlar oldukça hassas davranıyorlar.

Nargilenin hazırlanışında; kaliteli en iyi ve özel tütünler yer alıyor. Onun haricinde de nargile içerisinde, çok iyi karışımlar mevcut. Adeta nargilesiyle mekân insanları mesh ediyor. Avcılar’da eğer en iyi yemeklerin ve nargilenin sunulduğu mekân arıyorsanız, kesinlikle Mix Point Cafe’yi tercih etmeniz yönünde bir öneri sunabiliriz. Cafe, dekorasyonu ve oturma düzeni ile de tabi ki göze hitap ediyor.