Nazende Cafe

Enes Mert Hüseyin

Nazende Cafe

 

Karşılama – Servis:

Şüphesiz Nazende Cafe, Halkalı’nın en gözde mekânları arasında yer alıyor. Cafeye girer girmez çalışanları tarafından inanılmaz sıcak şekilde karşılanıyorsunuz. Adeta bir cafeye gelmiş gibi değil de sanki ev ortamında oturuyormuş gibi hisse burada kapılacaksınız. Özellikle bazı mekânlarda böyle bir sıcaklığı maalesef bulmak zor. Sen geliyorsun oturuyorsun mekâna, ne hoş geldin diyen ne de seninle ilgilenen maalesef var. Bu bakımdan bakıldığında gerçekten mekân on numara diyebiliriz.

Üstelik cafede ki olumlu ve pozitif havada, insanı çok fazla etkiliyor. Nazende Cafe insanlar tarafından çok fazla tercih edilmesine rağmen yine de içerisinde kendine has bir sakinlik var. Özellikle cafede ki havalandırma sistemlerinin çok iyi olması da bu sakinliği etkiliyor.

 

Fiyat – Performans:

Nazende Cafe Halkalı semtinde yer alan oldukça muhteşem mekân olarak dikkat çekiyor. Mekân orta gelirli kişilere hitap etmekle birlikte aynı zamanda da üniversite öğrencilerine birbirinden farklı indirim olanakları sunuyor. Hem her yaşa hitap etmesiyle hem de sunduğu uygun fiyatlarla gerçekten buraya gelerek güzel vakitler geçirebilirsiniz. Orta fiyatlılar rahat bir şekilde cafe de yiyip, içebilirler. Cafenin menüleri, çok özenli ve titiz şekilde hazırlanıyor. Cafenin kaliteli nargile tütünleriyse zaten insanları hepten meşk ediyor. İşinde tecrübeli, usta ekibinin hazırlamış olduğu nergislerle keyifli dolu anlar yaşayabilirsiniz.

Aynı zamanda da vermiş olduğu hizmetle de, çok fazla menülerin önünüze gelmesini beklemiyorsunuz. Müşteri ve garson etkileşimi bu mekânda oldukça iyi gözüküyor. Garsonlar menülere çok iyi hakim oldukları için; hangi ürünün içinde ne olduğunu ya da hangisi sizin damak tadınıza hitap ediyor kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Ayrıyeten menülerde ki ürünlerin fotoğraflarıyla müşterilerin önüne sunulan ürünlerde hemen hemen aynı görünüyor. Hatta burada derbi heyecanlarını da çok güzel yaşayabilirsiniz.

Nazende Cafe‘ye gelerek burada, derbileri en iyi şekilde izleyebilirsiniz. Hatta ve hatta mekân; gençlere arkadaşlarıyla birlikte vakit geçirecekleri oldukça güzel, konforlu alanlarda sunuyor. Cafenin ambiyansıysa gerçekten 10 numara olduğunu söyleyebiliriz. Mekân bahçesini zaten sizin zevkinize göre tasarlamış bulunmaktayız. Cafenin tabi ki hem açık hem de kapalı alanları da bulunuyor.

 

Garson – Müşteri İlişkisi:

Küçükçekmece cafeler içerisinde en çok tercih edilen mekânlardan olan Nazende Cafe‘ye uğradığınızda, çok iyi bir garson müşteri etkileşimi olduğunu fark edeceksiniz. Cafeye daha ayak basar basmaz güler yüzlü personeller sizi hemen hoş geldiniz diye karşılıyorlar. Günün iş temposunu arkanıza bırakarak, burada muhteşem günler geçirebilirsiniz. Siz ürünlerin siparişini verdikten sonra aksatılmadan size belirtilen sürede, ürünler sunuluyor. Yalnız bu durum çok nadir olarak yoğunluğa göre aksaya da biliyor.

Aksaması da açıkçası normal, o kadar kalabalıkta insanlar nasıl hemen ürünleri hazırlayarak sunum yapsınlar ki. Zaten aksama süresi de yarım saati kesinlikle geçmiyor. En yoğun zamanlarda en fazla siz menüyü yarım saat bekliyorsunuz. Aslında bakıldığında buda normal bir süre. Evde kendimiz dahi hazırlarken yiyecekleri, içecekleri yarım saat en az geçiyor. Onun için kafenin kesinlikle yarım saat, kırk beş dakika sonra ürününüzü getirmesine kafanızı takmayınız.

 

Hijyen:

Hijyen konusu artık tüm dünyada çok önemli bir konu haline geldi. Hal böyle olunca da gidilen yerler ne kadar hijyen koşullarına uyuyor, hususu da çok önem arz etmeye başladı. Halkalı’da hijyen kurallarına uyan mekanların başında Nazende Cafe ile birlikte birkaç kafe geliyor. Kafeye uğradığınız takdirde de göreceksiniz burada hijyen kuralları katı şekilde uygulanıyor. Devamlı olarak, masa araları ve ortam dezenfekte ediliyor.

Masa üzerlerini dikkatle incelediğiniz de, herhangi bir parmak izine dahi rastlamanız kesinlikle imkânsız. Covid 19 kurallarına uymayanlar kesinlikle, içeri alınmıyorlar. Maskesiz olanlar önce uyarılıyor. İçeri girmeden önce ateşiniz ölçülüyor ve el dezenfektesi kullandırılıyor. Garsonlara özellikle, Covid 19 kurallarıyla ilgili eğitimlerin çok iyi verildiği gözüküyor. Çünkü gerçekten de garsonlar, kuralları harfiyen uyguluyorlar.

 

Tat- Damat Zevki:

Eğer en iyi Küçekçekmece kahvaltı mekânı arıyorsanız, Nazende Cafe tam size göre diyebiliriz. Zengin kahvaltı menüsüne işletmenin bayılacaksınız. İşletmenin sadece kahvaltı menüsü değil aynı zamanda; yemek kültürü de son derece gelişmiştir. Halkalı yemek sektöründe, Nazende Cafe biraz daha ön plana çıkıyor. Ürünler hijyen şartlarına uyularak hazırlanıyor. Eşsiz lezzetleriyle ve sunduğu hizmetlerle işletme her daim müşteri memnuniyetini ön planda tutmayı amaçlıyor.