Sokrat St

Bir süre Rap ve Rock müzik vokalistliği yapan Sokrat St önceleri hobi olarak gördüğü işi öğrenerek, rap müzik dünyasında ön plana çıkmayı başarır. 2004 yılında ilk kaydını alan Sokrat St daha sonrasında Cumali Efrah ve Kamufle isimli rap sanatçılarıyla Dikkat Records isimli grubu kurmuştur. 2 yıl stüdyoda kayıtlar alan ve yeni veda parçalarına imza atan […]

 • Bir süre Rap ve Rock müzik vokalistliği yapan Sokrat St önceleri hobi olarak gördüğü işi öğrenerek, rap müzik dünyasında ön plana çıkmayı başarır.

  2004 yılında ilk kaydını alan Sokrat St daha sonrasında Cumali Efrah ve Kamufle isimli rap sanatçılarıyla Dikkat Records isimli grubu kurmuştur.

  2 yıl stüdyoda kayıtlar alan ve yeni veda parçalarına imza atan ünlü rap sanatçısı adını underground rap dünyasında duyurmaya başlamıştır.

  Daha sonra Blue Organizasyon ve Menajerlik ile çalışmaya başlamıştır. Bu sayede Türkiye’de bir ilki gerçekleştirirler. Blue Organizasyon Türkiye Turnesi’ne katılır. Son albümü olan ”Kara Suratlarla Şiirler Arası Yolculuk” isimli albümü internet üzerinden 30 bin kez indirilmiştir. 2010 yılında rekor kıran bu albümden sonra müzik çalışmalarına aynı hızda devam etmektedir.

  Şimdilerde ise Youtube’da trendlerde olan ‘Susamam’ adlı şarkının ‘Eğitim ve İntihar’ kısmını seslendirerek toplumsal sorunlardan bir tanesine dikkat çekiyor.

 • Sanatçı veya Sanatçılar Hakkında

  • Sagopa Kajmer

   Sagopa Kajmer'in gerçek ismi Yunus Özyavuz'dır. 1978 yılında Samsun'da doğan rapçinin Emre Özyavuz adında bir kardeşi vardır. Kardeşi, Sagopa Kajmer'in kameramanlığını yapmaktadır. Müziğe radyo programlarında dj'lik yaparak müzik hayatına giriş yapan Sagopa Kajmer ününü tüm Türkiye'ye yaymış bir rapçi haline gelmiştir.

Trailer video

Build Responsive Websites

Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.