The Cafe Store

Enes Mert Hüseyin

The Cafe Store

 

Karşılama – Servis:

The Cafe Store işletmesinin felsefesi; müşterilerine samimi ve sıcak bir ortamda hizmet sunmaktır. Bu yüzden de çalışanların yüzünde kesinlikle tebessüm eksik olmuyor. Yeniliğe açık olan mekân, her daim müşteri yorumlarını dikkatli okuyarak kendisine belirtilen yorumlar eşliğinde çeki düzen veriyor. Mekâna giriş yaptığınızda, sizi güler yüzlü personeller hoş geldiniz diye karşılıyor. Çalışanlar müşteri memnuniyetini ön planda tutuyorlar. Ayrıca cafe çalışanları, ekip halinde çalışıyorlar. Her daim müşteriye en iyi hizmeti sunmak için çalışanlar kendilerini çok iyi geliştiriyorlar. Hizmet sektöründe ki, gelişen yeniliklerle birlikte müşterilerin önerileri de harmanlanarak ortaya çok güzel çalışmalar çıkıyor. Saygılı, güler yüzlü, dürüst, samimi, neşeli kişilikten oluşan ekiplerle The Cafe Store işletmesi müşterilerine en iyi cafe hizmetini sunuyor.

 

Fiyat – Performans:

The Cafe Store Küçükçekmece’de, fiyat performans etkileşimi olarak orta gelirli kişilere daha hitap ediyor. Aslında menülerle fiyatlar karşılaştırıldığında arada çok fazla uçurum olduğunu söyleyemeyiz. Menüleri zaten dikkatli incelediğinizde göreceksiniz gerçekten de çok dolgun ve zengin bir menü olarak gözüküyor. Menüleri hazırlayanlar çok dikkatli, titiz hazırlıyorlar. Müşteri kesinlikle menünün uzun saatler gelmesini beklemiyor. Özellikle hemen hemen hepimizin yakındığı bir konu vardır; karnımız aç olarak geliriz ve uzun süre birde menünün hazırlanmasını bekleriz. İşte burada böyle bir kesinlikle söz konusu değil. Gerçekten bu durumda mekânın bir adım ön plana çıkmasına vesile oluyor.

Müşterilerle garsonların etkileşimi konusuna gelecek olursak, bu konuyla alakalı da herhangi bir sorun yok. Garsonların bazıları her ne kadar menülere tam olarak hakim olmasa da, bu açığı birbiriyle konuşarak çok güzel giderebiliyorlar. Menülerde ki fotoğraflarla yapılan açıklamalar gerçek menüyle aynı olduğunu söyleyebiliriz. Örneğin; ben şu pizzayı istedim, menüde çok güzeldi fakat neden önüme benim menüde ki gördüğüm pizzadan farklı geldi gibi bir sorun asla söz konusu değil.

 

Garson – Müşteri İlişkisi:

The Cafe Store işletmesinin çalışanları gerçekten, müşteri odaklı olarak çalışıyorlar. Çalışanların hemen hemen hepsi işini; özenle ve titizlikle yapıyorlar. Ayrıca ekip olarak da çok iyi bir etkileşimleri var. Bu durumda doğal olarak biz müşterilere hemen yansıyor. Müşteriye kaliteli hizmet vermek için kendilerini geliştirdikleri çok fazla belli oluyor. Üstelik kafecilik ile ilgili sektörde, daima kendilerini geliştirdikleri çok belli oluyor. Çünkü her seferinde mekan, farklı yeniliklerle karşımıza çıkıyor. Ayrıca mekan için, müşteri önerileri de ön plana çıkıyor.

Gerek mutfakta gerekse servis alanında; titizlikle, özenle ve dikkatli şekilde mekan çalışanları çalışmalarını sürdürüyorlar. Samimi, dürüst, gülümseyen, neşeli ve tabi ki saygılı kişiliği olan çalışanların varlığı mekana olumlu etkiler yaratıyor.  Garson müşteri etkileşiminin çok iyi olduğunu ayrıca, garsonun siz masaya yerleştikten sonra gelmesiyle de anlayabiliriz. Çünkü ben bir müşteri olarak, gittiğim mekânlarda kesinlikle bekletilmek istemem. Benim gibi düşünen çok fazla müşteri vardır. Bu sebeple mekânın, en büyük artısı hızlı, seri çalışanlarının olmasıdır…

 

Hijyen:

Sizde gittiğiniz mekânın ilk olarak, temiz olmasına mı dikkat ediyorsunuz? Örneğin, gittiğiniz masanın üzerinde toz mu var ya da parmak izi mi? Böyle durumlarla karşılaştığınızda, kendinizi kötü hissedip hemen oradan uzaklaşmak mı istiyorsunuz? Özellikle covid-19 salgınından sonra bu konulara dikkat etmeyen azınlık kişilerde, artık çok fazla dikkat etmeye başladılar. The Cafe Store çalışanları da doğal olarak, salgına karşı kenetlenmiş halde koordineli çalışıyorlar. Öncelikle kafeye maskesiz girmek kesinlikle yasak. Bu kurala uymayanlar uyarılıyor eğer uyarı olduğu halde hala maske takmıyorlarsa, o zaman direkt kibarca kafeden dışarı çıkartılıyorlar. Mekan devamlı dezenfekte yapılıyor.

 

Tat- Damat Zevki:

Küçükçekmece kafelerine dikkatli bakıldığında, The Cafe Store bulunduğu bölge de her yönden diğer kafelere göre çok fazla dikkat çekiyor. Küçükçekmece kahvaltı mekânları içerisinde ise, çeşitlilik yönünden The Cafe Store çok fazla dikkat çekiyor. Lezzetli ve doğal olarak hazırlanan kahvaltılıklarıyla özellikle, Pazar gününüzün keyfini çıkarabilirsiniz. İster serpme isterseniz de kahvaltı tabağıyla gününüzü aydınlatabilirsiniz. Sakin ve geniş ortamıyla burada çok fazla huzur bulacaksınız. Manzaranın güzelliğiyle birlikte, ya açık ya da kapalı ortamda muhteşem anlar yaşayabilirsiniz. Tabi ki mekânın sadece kahvaltısı ünlü değil. Aynı zamanda pastaları, tatlı çeşitleri, sıcak ve soğuk içeceklerini tercih edebilirsiniz.